Roll pack / Rulo paketleme sistemi ; yatakların sıkıştırılıp, rulo haline getirilerek paketlenme sistemidir. Amerika başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde sıklıkla tercih ettiği bu paketleme sistemi, özellikle günümüzde Covid-19 salgını nedeniyle çok daha az temas etme isteği duyduğumuz bu zamanda, bir kişinin rahatlıkla taşıyabileceği ölçülerdeki kutusunda kapınıza kadar teslim edilen Rollpack yatak sayesinde, kurulumu kendi başınıza rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

Liyosel olarak da bilinen tencel kumaş, botanik kökenli bir kumaş olup asıl maddesi okaliptüs ağacından temin edilen liftir. Aynı zamanda pamuk ve ipek yerine tercih edilen yarı sentetikli liyosel; okaliptüs ağacındaki hamurdan üretilen ve içinde selülöz barındıran çevre dostu bir üründür. İlk Avusturalya`da kullanılan liyosel kumaş; tekstil ve giyim gibi sektörlerde nefes alabilen, dayanıklı bir kumaş olması ile sıkça tercih edilir. Dayanıklı yapısının yanı sıra, dökümlü ve yumuşak dokulu olması da kullanırlığını artırmaktadır.

 • Dayanıklı bir forma sahiptir.
 • Mekanik işlemlerde dirençlidir, 
 • Yumuşak olduğu gibi, hijyeniktir de. 
 • Doğal malzemeden üretildiği için nefes alan bir özelliği vardır. 
 • Nefes alan yapısı ile gece yatakta terletmez. 
 • Defalarca yıkanmasına karşın parlaklığını ve rengini muhafaza eder. 
 • Birçok yıkamaya rağmen parlaklığını ve rengini korur, 
 • Elastiktir. 
 • Emicilik özelliği vardır.

Mükemmel derecede nem dengeleme özelliğine sahip birince derece poliüretan sünger olarak bilinen cellpur sünger; elyaf taneciklerinin sünger içerisine uygulanması sonucunda elde edilir. Özellikle ağırlığının %70-75`i kadar nemi içinde hapsedebilen cellpur sünger teknolojisi, gece boyu yatağınızda rahat ve kesintisiz bir uyku deneyimi yaşamanızı sağlar.  Üstelik bunu yalnızca bir kereye mahsus yapmaz. Cellpur sünger yataklarda kullanılan elyaf tanecikleri, gün boyunca kendi ağırlığının  taşıyabileceği maksimum nem oranına geldiğinde salınım yapar. Sonrasında tekrar ortamdaki nemi bünyesinde hapsederek ortamı ferahlatır.

 • Küçük haşereler, hayatta kalabilmek için neme ihtiyaç duyarlar. Cellpur sünger, haşerelerin beslendiği nemi yok eder. 
 • Üstün elastik yapısı ve mükemmel gözenekleri ile bedeninizin hava almasını sağlar. 
 • Nemi sürekli olarak hapseder. 
 • Doğal ahşap hammaddesinden elde edilen selüloz parçaları ile üretilir. Böylelikle cildinizde asla tahriş oluşmaz. 
 • Uykunuzu bölecek durumları ortadan kaldırır ve yatakta sürekli dönmenizi engeller.

İnsan vücudu iç sıcaklığını gece boyunca terleme yoluyla kontrol altına alır. Bunun için terleme vücudun temel soğutma mekanizmalarından biridir. Bu nedenle gece boyu üzerinde yatılan yatağın hava alıyor olması çok önemlidir.  Özellikle nemli havalarda daha sık terleyen vücudun yatakta yapış yapış olmaması için önemli olan hava alır özelliği,  coolmax kumaş yatak ile çok kolayca sağlanmaktadır.

Özel dört kanallı fiberoptik yapısı ile terin hızlı bir biçimde dışarı atılımını sağlayarak vücudunuzun terleme için daha düşük enerji tüketmesine yardımcı olan coolmax yatak, aynı zamanda çok çabuk kuruma özelliğine de sahiptir. Böylece, gece uykunuz esnasında rahat ve serin olan vücudunuz ile uyku kaliteniz artar ve yatak üzerinde dönmeleriniz azalır.

 • Vücudu serin tutar. 
 • Kolay kurur 
 • Kalıcı nem çözümü sunar. 
 • Hava geçirgenliği yüksektir. 
 • Yüksek kumaş kalitesi ile uzun yıllar kullanım imkanı sunar.

Ürünlerimizi detaylı olarak https://www.macaw.com.tr adresinden inceleyebilirsiniz. Daha sonrasında satın almak istediğiniz ürün ve ölçünü yanında bulunan satın al butonuna tıkladığınız zaman , online satış sitemiz olan https://shop.sabahyatak.com.tr adresine yönlendirilirsiniz. https://shop.sabahyatak.com.tr;  SSL güvenlik sertifikasına sahiptir. 3D Secure (Güvenli Ödeme) sistemi ile Kredi kartı bilgilerinizin başkasının eline geçmesi mümkün değildir. Yani bilgileriniz özel bir şifreleme sistemi ile bankanıza iletilir ve işlem güvenli bir şekilde gerçekleşir.

Sabah Yatak Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak 1983 yılında temellerini Çorlu Tekirdağ’da attığımız 26.000 m2 fabrikamız, İstanbul Merkez Ofis bünyesindeki 100’e yakın çalışanı ve deneyimli üretim ve ar-ge ekibimiz ile uyku deneyimini dünya standartlarına taşıma hedefimizi her geçen gün daha yükseğe taşıyoruz.

İnsan sağlığına verdiğimiz değer ve kaliteli üretim konusunda gösterdiğimiz hassasiyetle ilmek ilmek dokuduğumuz Sabah Yatakları’nın fabrikasından çıkan her ürünün bugün sadece Türkiye’nin değil dünyanın da önde gelen zincir otelleri tarafından da tercih edilmesi, üretimlerimizin %52' sini yurt dışına ihraç ediyor olmamız da Türk yatak sanayinin önemli bir kuruluşu olduğumuzun göstergesi...

Bizler için gelişimin, yeniliğin ve bu yolda keşfetmenin asla bir sonu yok...

İşte tam da bu yüzden, yurt dışından aldığımız talepler doğrultusunda markamıza yakışır bir ürün sunma, hem de Türkiye’yi yepyeni bir uyku deneyimi ile tanıştırma arzusu ile Amerika başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde bir trend haline gelen rollpack yatak sisteminden ilham alarak Macaw markasını yarattık...

Yaklaşık 4 yıldır devam eden süreçte uzman üretim/imalat kadromuz ile birlikte yürüttüğümüz ar-ge çalışmaları sonucunda geliştirdiğimiz makine parkuru ile Avrupa standartlarında üretimlerimizi yaparken, Sabah Yatakları’nın üretim teknolojisinden faydalandık. 1983’ten bu yana hiç kaybetmediğimiz motivasyon ve heyecanla yenilikçi uyku deneyiminin peşinde Macaw için seçtiğimiz her malzemenin tamamen doğal olmasına özen gösterdik.

Sizlerden aldığımız güven, memnuniyet, olumlu geri dönüşler ve istekleriniz doğrultusunda Sabah Yatakları’nın geniş ürün yelpazesine farklı özelliklerde yatak ve baza çeşitleri, bu ürünleri tamamlayan yatak başlıkları, fonksiyonel ilave yatak alternatifleri ve yatak üst tekstili üretimini de ekleyerek müşteri mutluluğunu en üst seviyede tutmayı başarmanın gururunu yaşıyoruz.

Şimdi ailemize yeni eklenen markamız Macaw Yatakları ile hem sizler hem de Sabah Yatakları için dünyaya açılan yeni bir hikayenin daha kahramanı olmaktan mutluluk duyuyor sizleri de bu benzersiz uyku deneyimine davet ediyoruz. 

Rahatlık ; Satın alacağınız yatak, vücut yapınıza uygun olmalıdır. Yatak seçimi için en önemli kriterlerden biri yumuşaklık - sertlik düzeyidir. Rahatlık kavramı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Yatak seçimi yaparken nasıl bir zeminde/yatakta rahat ettiğinizi mutlaka göz önünde bulundurup ona göre seçiminizi yapmalısınız. Aynı zamanda seçeceğiniz yatak, vücudunuzun her noktasını destekleyecek ve belkemiğinizi sağlıklı biçimde tutacak şekilde olmalıdır. 

Sağlamlık ; Yatağın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve aldığınız yatağın size ne kadar gereken rahatlığı vereceğidir. Yataktan uzun süre iyi performans beklemenin garantisi, bütçenizin yetebileceği en kaliteli yatağı almanızdır. Fakat en kaliteli yatak bile normal kullanım koşullarında en fazla 8-10 yıl dayanabilir, daha fazlası beklenilmemelidir.

Yatağın büyüklüğü ; Normal uyuma esnasında ortalama 40-60 kez hareket edildiği göz önüne alınırsa, rahat hareket edebileceğiniz ve uyuyabileceğiniz büyüklükte yatak seçmelisiniz. (İster tek kişilik, ister çift kişilik olsun) 

Paket yay veya torba yay olarak adlandırılan yay sisteminde yay sargıları birbirine teller ile bağlı değildir, yani helezonlar      arasında mekanik bir bağlantı yoktur. Yay sargıları kumaş torbacıklar içine yerleştirilmiştir, böylece her bir sargı yanındakinden bağımsız olarak esneyebilir. yayların bölgesel olarak bağımsız şekilde esneyebilmesi şu avantajları sağlar ;

 • Yatak insan vücudunun şekline daha iyi uyum sağlayabilir, böylece yatağın insan vücuduna uyguladığı basınç vücudun belirli bölgelerde yoğunlaşmak yerine vücudun tamamına daha eşit bir şekilde dağıtılır. Uyku rahatlığı artar, kan dolaşımı daha sağlıklı hale gelir, omurga uyku esnasında daha sağlıklı bir şekil alır.
 • Yatağın "hareket transferi azaltımı" (motion transfer reduction) özelliği güçlüdür. Böylece eşler birlikte uyurken birbirlerinin hareketlerinden daha az etkilenir.

Macaw Yatak olarak üretimini yaptığımız tüm ürünlerde ve sunduğumuz bütün hizmetlerde her zaman müşteri memnuniyetini birinci planda tutarak, en üst kalite düzeyini, yasal ve diğer şartlara uygun ürün ve hizmet üretmeyi hedef alırız. 

Herhangi bir sebepten ötürü satın almış olduğunuz üründen memnun olmamanız durumunda, 14 gün içerisinde ürün iadesi veya değişimi aşağıda belirttiğimiz hususlar halinde mümkündür ; 

 1. Satın almış olduğunuz tüm ürünlerde orijinal etiketler yerinde olmalıdır.
 2. Yastık, Yatak Pedi  ve Nevresim takımı gibi, tekstil kategorisinde yer alan tüm ürünlerde hijyenik sebeplerden ötürü iade kabul edilmemektedir. 
 3. Hasarlı, yıpranmış, lekeli veya eksik ürünlerde iade kabul edilmemektedir. 
 4. Yanlış ölçü veya yanlış ürün siparişi gibi müşteri kaynaklı problemlerde iade veya değişim kabul edilmemektedir. 
 5. İadeler, faturası ile birlikte yapılmalıdır.

Yatağınızı yerleştireceğiniz zeminin, sert ve düz bir zemin olduğundan emin olmalısınız. Unutmayın ki yatağın yerleştirildiği düzlem , hem yatağınızı hem de uyku konforunuzu direkt olarak etkilemektedir.

 • Roll pack yatağınızı kutudan çıkartınız.  
 • Yatağı ambalajın birleşim yerlerinden dikkatlice keserek açınız.
 • Yatağı düz bir zemine veya baza üzerine yerleştiriniz.
 • Yatağınız form kazanmaya başlayacaktır ve 1-2 saat içerisinde kullanıma hazır hale gelecektir.

 • Yatak kılıfını çamaşır makinasında 40 derece ısıda yıkayabilirsiniz.
 • Yıkama esnasında kimyasal bir madde kullanmamanızı öneririz. 
 • Kılıf makinadan çıktıktan sonra ütü yapmayınız. 
 • Kılıfı asarak kurutmanızı tavsiye ederiz.