A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: stdClass::$img_url

Filename: content/content.php

Line Number: 57

Backtrace:

File: /home/macawyatak/public_html/web/application/views/public/blogs/content/content.php
Line: 57
Function: _error_handler

File: /home/macawyatak/public_html/web/application/views/public/blogs/content/index.php
Line: 18
Function: view

File: /home/macawyatak/public_html/web/application/controllers/Main.php
Line: 1043
Function: view

File: /home/macawyatak/public_html/web/index.php
Line: 316
Function: require_once

https://www.macaw.com.tr/web/uploads/blogs/740x350/" alt="Image">
22 June 2021

Sağlığınız için Uykunuz Önceliğiniz

Uyku, önemli bir işlevdir. Günün neredeyse  1/3`i  yatakta geçiyorken bu, vücudunuzun ve zihninizin yeniden şarj olmasını sağlar, uyandığınızda sizi tazelenmiş ve uyanık bırakır. Sağlıklı uyku, aynı zamanda vücudun sağlıklı kalmasına ve hastalıkları önlemesine yardımcı olur. Yeterli uyku olmadan, beyin düzgün çalışamaz. Bu konsantre olmak, net düşünmek ve anıları işlemek gibi yeteneklerinizi bozabilir.

Bunun için çoğu yetişkin, yedi ila dokuz saat arası uyuma ihtiyacı hissederler. Çocuklar ve gençler, özellikle beş yaşından küçüklerse, önemli ölçüde daha fazla uykuya ihtiyaç duyarlar. Çalışma programları, günlük stresler, rahatsız edici bir yatak odası ortamı ve tıbbi koşullar, yeterli uyku almanızı engelleyebilir. Bunun için sağlıklı bir diyet ve olumlu yaşam tarzı alışkanlıkları ile doğru bir yatak seçimi sayesinde her gece yeterli miktarda uykunun sağlanmasına yardımcı olunabilir.

Burada en önemli husus, yatağınızın kalitesi oluyor. Doğru bir yatak seçmediğiniz müddetçe sağlıklı beslenmeniz ve olumlu yaşam tarzınız, gün başlangıcında vücut ağrılarınızla  ya da burun tıkanıklığı problemiyle uyanmanıza engel değil. Bu sebeple, özellikle pandemi döneminde daha sık vakit geçirdiğiniz yatağınızın kaliteli olması, hava alıyor olması çok daha önemli.  Özellikle günümüzde doğal malzemeler ile üretilen yatak modellerini tercih etmeniz, uyku kalitenizi daha da artıracaktır.

En Etkili Uyku İlacı, Doğru Yatak Seçimi

Günümüzde hayatın yoğun bir atmosferde işleyişi, çoğumuzun stresle baş edememesine sebep olmakta ve bu da bedenimizin çeşitli yerlerinde ağrıları ortaya çıkarmaktadır. Gün sonunda ise yatağınıza yattığınızda bu ağrılarınızdan kurtulmak istersiniz. Bunun için yatağınızın, vücudunuzun ihtiyaçlarına karşılık verecek özellikte olması önemi doğuyor.Peki yatağınızda belli başlı hangi özelliklerin olması gerekiyor? Bu sorunun cevabını şu şekilde yanıtlayabiliriz:

  • Yatağın hava geçirgenliğinin olması, nefes alabilir özellikte olması
  • Gerek yatak kumaşı gerekse içeriği itibari ile ; nemi dengeleyebilir özellikte olması.
  • Omurga ve eklemleri destekleyici özellikte, ortopedik olması.
  • Her yaşa ve vücud tipine hitap edebiliyor olması.
  • Ne çok sert ne de çok yumuşak olması.

Özelliklerinin yatağınızda yer alması, gün sonunda daha sağlıklı bir uyku deneyimi yaşamanızı kolaylaştırır. Bunun için özellikle Macaw Yatak`ın daha sağlıklı bir uyku deneyiminiz için tasarladığı yatak modelerine göz gezdirebilirsiniz.