A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: stdClass::$img_url

Filename: content/content.php

Line Number: 57

Backtrace:

File: /home/macawyatak/public_html/web/application/views/public/blogs/content/content.php
Line: 57
Function: _error_handler

File: /home/macawyatak/public_html/web/application/views/public/blogs/content/index.php
Line: 18
Function: view

File: /home/macawyatak/public_html/web/application/controllers/Main.php
Line: 1043
Function: view

File: /home/macawyatak/public_html/web/index.php
Line: 316
Function: require_once

https://www.macaw.com.tr/web/uploads/blogs/740x350/" alt="Image">
18 June 2021

Ortopedik yatak nasıl seçilir?

Hem gece hem de sabah ağrıları çekenler için yeni bir yatak çözümü olabilir. Düzgün tasarlanmış bir yatak, ağrıyı önlemek için omurgayı ve eklemleri destekleyebilir. Aynı zamanda uyku bozukluklarının da son bulmasını sağlayabilir. Ancak, bugün piyasadaki her yatağın “ortopedik” olarak tanıtıldığı görülüyor. Bunların içerisinde tam ortopedik ve yarı ortopedik yataklar da yer alıyor. Peki ortopedik yatak nedir? Bu yazıda, bu soruyu yanıtlayacağız ve bir tane satın almanız gerekip gerekmediğini anlamanıza yardımcı olacağız.

Ortopedik Yatak Nedir?

Ortopedik yatak, eklemlere destek sağlayan bir yatak türüdür. Genellikle ağrıyla uyuyan kişiler, yaşlılar, sporcular veya diğer sağlık problemleri olan kişiler için önerilir. Peki, doğru bir ortopedik yatak nasıl seçilir? Birçok yatak, "ortopedik" olduğunu iddia eder; ancak aslında beklediğiniz faydaları sunmuyor olabilirler. Gerçek bir ortopedik yatak bulmak için, basıncı azaltan ve uygun omurga hizasını destekleyen bir yatak tercih edilmelidir.

Basınç Tahliye: Sert bir yüzeyde yatarken, vücudun yüzeyle temas eden kısımları esasen vücudun ağırlığı tarafından ezilir. Bu, ciddi rahatsızlığa ve hatta doku hasarına neden olabilir. Baskı noktalarında ağrıyı önlemek için yatak yüzeyinin vücut ağırlık noktalarına göre şekillenmesi gerekir.

Bir yatak, çok sert veya çok yumuşaksa; aradığınız basıncı azaltan konforu elde edemeyebilirsiniz.

Torba yay sistemli yatakları tercih etmeniz, vücut ağırlığınıza göre basınç uygulanmasını ve bu konforun uzun yıllar devam etmesini sağlar.  Ayrıca ortopedik yatakların basınç ergonomisini daha norm hale getiren visco sünger de, vücut ağırlık noktalarınızı ezberleyerek en rahat edeceğiniz şekli korur.

Bunun için ortopedik yataklarda torba yaylı sistemi ve visco süngeri bir araya getirerek, tam anlamıyla ortopedik yatak tanımını karşılayan Macaw Yatak modellerine bakabilirsiniz.

Ortopedik Yatak Faydaları

  • Mükemmel destek ve omurga hizalaması sağlarlar.
  • Vücudun ağırlık noktalarını korurlar.
  • Basınç gidericidirler, böylece basınç noktalarında ağrı birikmesi olmaz.
  • Kan dolaşımını kolaylaştırarak daha dinç uyanmanızı sağlar.
  • Nefes alan yapısıyla vücudunuzun daha rahat olmasını sağlar.

Etiket Bulutu: