A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: stdClass::$img_url

Filename: content/content.php

Line Number: 57

Backtrace:

File: /home/macawyatak/public_html/web/application/views/public/blogs/content/content.php
Line: 57
Function: _error_handler

File: /home/macawyatak/public_html/web/application/views/public/blogs/content/index.php
Line: 18
Function: view

File: /home/macawyatak/public_html/web/application/controllers/Main.php
Line: 1043
Function: view

File: /home/macawyatak/public_html/web/index.php
Line: 316
Function: require_once

https://www.macaw.com.tr/web/uploads/blogs/740x350/" alt="Image">
22 June 2021

İyi Bir Uyku için Doğru Yatak Seçimi

Daha kaliteli bir uyku deneyimi yaşamanız için çeşitli doğal malzemeler ile üretilen yatakları tercih etmeniz, hem uyku kalitenizi artırır hem de fiziksel sağlığınızı koruma altına almış olur. Böylelikle her sabah daha zinde uyandığınız bir güne başlamak, gün içinde hayattan daha fazla verim almanızı sağlar. Özellikle nemin çok fazla olduğu bir coğrafyada ya da evde oturuyorsanız cellpur sünger kullanılarak üretilmiş yatakları tercih etmeniz, sağlığınız için daha kullanışlıdır. Eğer ki geceleri çok fazla terliyor ve bundan dolayı uykunuz sık sık bölünüyorsa; liyosel kumaş olarak da bilinen tencel(tensel) kumaş ile üretilen yatakları tercih edebilirsiniz. Böylece, gözenekli yapısı ile ter emilimi fazla olan liyosel kumaş, uykunuzun bölünmesine engel olur. Bu gibi diğer yatak türlerini inceleyerek ve kendi sağlık sorununuza iyi gelecek yatak modellerini seçmek için yazımızın devamına göz gezdirebilirsiniz.

Cellpur Sünger Yatak

Mükemmel derecede nem dengeleme özelliğine sahip birince derece poliüretan sünger olarak bilinen cellpur sünger; elyaf taneciklerinin sünger içerisine uygulanması sonucunda elde edilir. Özellikle ağırlığının %70-75`i kadar nemi içinde hapsedebilen cellpur sünger teknolojisi, gece boyu yatağınızda rahat ve kesintisiz bir uyku deneyimi yaşamanızı sağlar.  Üstelik bunu yalnızca bir kereye mahsus yapmaz. Cellpur sünger yataklarda kullanılan elyaf tanecikleri, gün boyunca kendi ağırlığının  taşıyabileceği maksimum nem oranına geldiğinde salınım yapar. Sonrasında tekrar ortamdaki nemi bünyesinde hapsederek ortamı ferahlatır.

Cellpur sünger yatakların diğer yararlı yönleri ise şu şekildedir:

 • Küçük haşereler, hayatta kalabilmek için neme ihtiyaç duyarlar. Cellpur sünger, haşerelerin beslendiği nemi yok eder.
 • Üstün elastik yapısı ve mükemmel gözenekleri ile bedeninizin hava almasını sağlar.
 • Nemi sürekli olarak hapseder.
 • Doğal ahşap hammaddesinden elde edilen selüloz parçaları ile üretilir. Böylelikle cildinizde asla tahriş oluşmaz.
 • Uykunuzu bölecek durumları ortadan kaldırır ve yatakta sürekli dönmenizi engeller.

Tencel(Liyosel) Kumaş Yatak

Liyosel olarak da bilinen tencel kumaş, botanik kökenli bir kumaş olup asıl maddesi okaliptüs ağacından temin edilen liftir. Aynı zamanda pamuk ve ipek yerine tercih edilen yarı sentetikli liyosel; okaliptüs ağacındaki hamurdan üretilen ve içinde selülöz barındıran çevre dostu bir üründür. İlk Avusturalya`da kullanılan liyosel kumaş; tekstil ve giyim gibi sektörlerde nefes alabilen, dayanıklı bir kumaş olması ile sıkça tercih edilir. Dayanıklı yapısının yanı sıra, dökümlü ve yumuşak dokulu olması da kullanırlığını artırmaktadır.

Tencell(Liyosel) kumaş nedir  ve sorusuna yanıt bulmak için ürünün faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Dayanıklı bir forma sahiptir. 
 • Mekanik işlemlerde dirençlidir, 
 • Yumuşak olduğu gibi, hijyeniktir de. 
 • Doğal malzemeden üretildiği için nefes alan bir özelliği vardır. 
 • Nefes alan yapısı ile gece yatakta terletmez. 
 • Defalarca yıkanmasına karşın parlaklığını ve rengini muhafaza eder. 
 • Birçok yıkamaya rağmen parlaklığını ve rengini korur, 
 • Elastiktir.
 • Emicilik özelliği vardır.

Görüldüğü üzere dayanıklı ve nefes alabilen özelliği ile liyosel yataklarda gece boyu cildiniz nefes alır ve asla terleme problemiyle karşı karşıya kalmazsınız. Böylelikle gece uykunuzdan sürekli uyanmanızın da önüne geçen tencel kumaş yataklar, dayanıklı yapısı ile de uzun zaman  ilk günkü formunu korur.

Coolmax Kumaş Yatak

İnsan vücudu iç sıcaklığını gece boyunca terleme yoluyla kontrol altına alır. Bunun için terleme vücudun temel soğutma mekanizmalarından biridir. Bu nedenle gece boyu üzerinde yatılan yatağın hava alıyor olması çok önemlidir.  Özellikle nemli havalarda daha sık terleyen vücudun yatakta yapış yapış olmaması için önemli olan hava alır özelliği,  coolmax kumaş yatak ile çok kolayca sağlanmaktadır.

Özel dört kanallı fiberoptik yapısı ile terin hızlı bir biçimde dışarı atılımını sağlayarak vücudunuzun terleme için daha düşük enerji tüketmesine yardımcı olan coolmax yatak, aynı zamanda çok çabuk kuruma özelliğine de sahiptir. Böylece, gece uykunuz esnasında rahat ve serin olan vücudunuz ile uyku kaliteniz artar ve yatak üzerinde dönmeleriniz azalır. Coolmax yatağın diğer özellikleri ise şu şekildedir:

 • Vücudu serin tutar. 
 • Kolay kurur 
 • Kalıcı nem çözümü sunar. 
 • Hava geçirgenliği yüksektir.
 • Yüksek kumaş kalitesi ile uzun yıllar kullanım imkanı sunar.

Aynı zamanda dilerseniz de bütün kumaş özelliklerinin üstün inovasyon özelliği ile tek bir yatakta toplandığı Macaw yataklarına göz gezdirebilirsiniz.